Gdzie wykorzystuje się budownictwo modułowe?
Ten rodzaj zabudowy kiedyś kojarzyło się tylko z blachą, szybkością oraz kontenerami. Używano ich przy tymczasowych wystawach, na budowach oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba było zaoszczędzić czas i pieniądze. Obecnie przebudowywane moduły służą praktycznie w każdej dziedzinie. Tworzy się z nich szkoły, budynki publiczne, biura, a nawet szpitale. Można wykorzystać je również do budowy domów.
Jakie jest budownictwo modułowe?
Prostota, nowoczesność oraz piękno – tak w trzech słowach można określić taką zabudowę. Podstawowym zabiegiem, jaki jest kojarzony z modułami, to prefabrykacja. Zabieg ten polega na wytwarzaniu ogromnych elementów konstrukcyjnych. Prefabrykaty są bardzo dobrze wykonane i świetne jakościowo. Budynki powstają praktycznie w całości z takich części składowych. Wszystko odbywa się w fabrykach, dlatego wszystko dzieje się szybko i praktycznie. Nawet wykończenie oraz wszelkie instalacje są tam montowane! Na miejscu, gdzie ma stanąć budynek, odbywa się jedynie łączenie niektórych elementów i gotowe. Czas wykonania domu modułowego w porównaniu ze zwykłą budową jest aż o 70% krótszy!
Z czego są wykonane budynki?
Materiały są różne. Szkielet można wykonać ze stali bądź betonu. Płyty wykorzystane do budowy są najczęściej warstwowe lub włókno-cementowe, ale również z materiałów drewnopodobnych. Izolacja wykonana jest z pianki, wełny lub styropianu. Jeśli wybierzemy moduły betonowe, cała konstrukcja jest bardzo trwała i powstaje w całości w fabryce.
Budownictwo modułowe zalicza się do budownictwa energooszczędnego. Wykorzystane materiały zapewniają ochronę przed utratą ciepła, a sama konstrukcja wpływa na zużycie energii.
Wybierając taki rodzaj zabudowy musimy gustować w bardzo prostej formie. Jednak takie nowoczesne budownictwo, łączące w sobie nowoczesność oraz praktycyzm, to naprawdę świetne rozwiązanie. Oszczędność czasu oraz przystępność ceny w stosunku do jakości to wszystko, czego nam potrzeba. Czy Ty zdecydowałbyś się na taki dom?