Stolarka okienna to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. O rodzaju instalowanych okien, sposobie ich montażu, konkretnych produktach, a także estetyce, należy pomyśleć już na etapie projektu. Od tego bowiem zależy, czy przyszły dom będzie energooszczędny, komfortowy w użytkowaniu, a w sezonie grzewczym nie uraczy nas zbyt wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Jakie okna wybrać do nowego domu, aby podołały temu zadaniu?
Okna standardowe
Okna do nowego domu przede wszystkim muszą zapewniać odpowiednie parametry związane z termoizolacją i dźwiękoszczelnością. Dzięki temu będzie można liczyć na uzyskanie i utrzymanie komfortu termicznego w domowych wnętrzach, bez ryzyka ucieczki ciepła. Jest to ważne także ze względu na ekologię oraz budżet domowników.
Niewłaściwie dobrane okna, nieszczelne, o nieodpowiedniej konstrukcji mogą prowadzić do ucieczki ciepła, głównie w sezonie grzewczym. Skutkuje to maksymalnym odkręcaniem kaloryferów, przegrzewaniem pomieszczeń, zapiekaniem kurzu na grzejnikach. Temperatura we wnętrzach wcale nie jest tak wysoka, jak tego oczekujemy, ale do atmosfery dostaje się znacznie więcej toksycznych związków produkowanych podczas ogrzewania.
Okna do nowego domu muszą być szczelne, ciepłe i należycie wzmocnione. Takie właściwości oferują produkty od firmy Domel. W tym polecane standardowe okna Domel w wersjach Classic i Round. Wyróżnia je 6-komorowa budowa profili oraz zastosowanie stalowych wzmocnień. Zostały ponadto wyposażone w stalowe okucia. Dzięki temu zyskują na właściwościach antywłamaniowych. Należą one do serii Synergic i Fusion, które wyróżniają się także estetyką, jaką można dobrać do potrzeb obiektu mieszkalnego. Do wyboru są bowiem kolorowe okleiny, a także te imitujące drewniane ramy okienne.
Okna innowacyjne
Jakie wybrać okna do nowego domu, który jest nowoczesny i obfituje we współczesne, modne rozwiązania? W takim przypadku sprawdzają się okna innowacyjne. Produkty Quadro i Vector mogą się pochwalić doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej. Spełniają rygorystyczne normy w kwestii energooszczędności, a ich minimalistyczny design wpisuje się w potrzeby współczesnej, nowoczesnej architektury domostw.
Z ich zastosowaniem można liczyć na ograniczenie kosztów ogrzewania, bez utraty na oczekiwanym komforcie termicznym. Korzystają na tym zarówno domownicy, jak i środowisko.
Okna energooszczędne
Do budownictwa pasywnego przekonuje się rzesza odbiorców. Obiekty wznoszone zgodnie ze standardami tego typu budownictwa, cechują się maksymalnym wykorzystaniem naturalnych zasobów, a także zastosowaniem wydajnych, efektywnych i energooszczędnych rozwiązań. Ponadto materiałów, które wpisują się w ten trend. Pośród nich znalazło się miejsce dla stolarki okiennej. Ponownie warto podkreślić, jak ważny jest ten element w budownictwie mieszkalnym.
Nowy dom okna energooszczędne – to połączenie gwarantuje nie tylko oszczędność na ogrzewaniu, ale i maksymalne doświetlenie przestrzeni mieszkalnych, utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzach oraz uniwersalną estetykę.
Energooszczędne okna od firmy Domel – produkty Energetic i Infinity Passive, cechują się doskonałymi parametrami izolacyjnymi. Wyróżniają się 6-komorowym systemem profili, pakietem trzyszybowym i ciepłymi ramkami. Trwałe, odporne na uszkodzenia i chroniące przed napływem dźwięków z zewnątrz. Dostępne w palecie kolorystycznej składającej się z kilku najchętniej wybieranych barw, aby dostosować je do architektury budynku.
Na co zwracać uwagę podczas wybierania okien?
Wybierając okna do nowego domu należy kierować się nie ich ceną, lecz jakością, trwałością i wytrzymałością, a te cechy wiążą się z zastosowanymi materiałami. Znaczenie mają parametry termoizolacyjności i dźwiękoszczelności, ponadto zastosowanie dodatkowych mechanizmów zabezpieczających.
Ze względu na to, że wygląd domów pozostaje dla ich właścicieli równie ważny, co komfort użytkowania, dobrze jest przemyśleć kształty, rozmiary i kolorystykę, a następnie postawić na fachową ekipę montażową. W końcu prawidłowe zainstalowane okna wysokiej jakości, zapewnią komfort i energooszczędność.